Vyhľadávanie v blogu
Nezabudnuteľný zážitok v prírode s rodinou.

Prežite nezvyčajný deň v lesnom prostredí nášho sokoliarstva.
Predstavíme si niektoré druhy dravých vtákov, oboznámime sa s výbavou sokoliara a vtákov. Povieme si niečo o ich živote. Praktické ukážky letu spojené s kŕmením. Náučný chodník, kde si overíme čo ste sa naučili. Na záver fotenie s našimi miláčikmi.

4 Hodinový fotoworkshop

Dňa 11.5.2019 organizujeme fotoworkshop zameraný na fotenie dravcov v lesnom prostredí. Kurz je určený hlavne pre začiatočníkov ale aj pre pokročilých, ktorý majú záujem o fotenie dravých vtákov. Fotenie bude prebiehat na Záhorí v lokalite CHKO červený rybník v našom sokoliarstve.
Cielom bude dokonalé zvládnutie fototechniky, základy kompozície, správne nastavenie fotoaparátu pre rôzne spôsoby fotografovania, aby ste zvládli fotenie statických objektov, ale aj objektov v pohybe.
Určite si odnesiete krásne fotografie, ktorými sa budete môct pochváliť svojim známim.
Neváhajte a rezervujte sa. Počet účastníkov je obmedzený pre max. 5 osôb !!!
Cena pre účastníka je 50,- Euro

Fotoworkshop obora Malacky

Foto z minulého workshopu

V dňoch 29. 10. - 31. 10. budeme mať prenajatú oboru s loveckou chatou v Malackách. V obore bude v tej dobe prebiehať ruja jelenov dybowského, muflonou a mala by ešte prebiehat aj ruja danielov. Bude tak jedinečná možnost fotografovať tuto zver.

Akcia začne v piatok, kedy by sme sa mali stretnut kokolo obeda (čas a miesto jeste upresním). Následovat bude ubytovanie a potom prevedieme zoznámenie s prostredím, výber miest na fotenie a postavenie krytov, z ktorých se bude fotografovat. Je dôležité, aby si účastníci ptiviezli svoje kryty, zo ktorých budu fotit. Kryty sa rozmiestnia tak, aby si navzájom účastníci zver neplašili. Detaily preberieme na mieste.
Poobede si každý obsadí svůj kryt, kde zostaneme do fotografického zotmenia. Po návrate do chaty se bude podávat večera, po tom priatelské posedenie.

V sobotu ráno opet každý zaujme miesto vo svojom kryte a budeme opet fotit co nám prijde. Pred obedom bude príležitost pro tych, ktorí budou chciet zmenit miesto fotenia, aby si kryty postavili na nové miesta. Nasledovat bude obed v chate a poobede opěet zasadnutie do krytov, kde vydržíme do večera. Po návrate do chaty se bude podávat večera, potom opet posedenie s rozprávaním.

V nedelu ráno zasadneme znovu do svojich krytov a budeme fotit do obeda, který sa bude podávat o 12.00 hodine v chate. Ukončenie akcie a odjazd účastníkov predpokládáme v nedelu poobede.

Foto z minulého workshopu

Počet účastníkov 8. (Ak nebude naplnený, akcia se nekoná )

V cene je prenájom obory, prenájom loveckej chaty, 2x večeřa, 2x obed, 2x ranajky - formou potravinového balíčku do lesa. Budeme mat svojeho osvedčeného kuchara a tešit sa môžete na tieto jedla:
piatok:
večera: bravčový guláš, chlieb alebo HG (podľ vyberu - prosím pri objednávke workshopu o objednávku )
sobota:
raňajky: balíček do lesa
obed: šošovicová polievka, hovedzie na hubách,  knedľa, cestoviny (podľa výberu - prosím pri objednávke workshopu napište, či budete chciet HK alebo cestoviny )
večera: kurací nebo bravčový rezeň, zemiaky, uhorkový salát (rezeň podľa výberu - prosím pri objednávke workshopu napište, aký rezeň budete chciet )
nedela:
raňajky do lesa
obed:
polievka vývar, bravčo, knedlo, zelo

Cena víkendovej akcie je  230,-Euro
Pitie - alko i nealko, si každý privezte podla svojej chuti - nieje v cene.
Vzhľadom ku koronavirovej situacii, bude zrejme potreba mať ukončené očkovanie, alebo PCR test.
Záujemci se môžu hlásiť na roman.gabura@gmail.com